A Google Indexelés napjainkban gyökeresen megváltozott. Köszönhető ez annak, hogy egyre okosabban használja a keresőcég a mesterséges intelligenciát, továbbá ugyanezt kihasználva mások tömegesen visszaélve próbálják manipulálni az organikus listát.

Mit jelent ez?

Azt, hogy az MI nem csak világcég számára ad eszközt, hanem mások számára is, akiknek célja, hogy minél több sikereket érjenek el a kereső piacról. Komplett szerverparkokkal generálnak automatizált tartalmakat, tömegesen, melyek ellen a Google is nagy erőkkel küzd. Ezért fordulhatnak elő indexelési anomáliák, hibák.

A Google Indexelés lépései: felfedezés, feltérképezés, indexelés

Google Felfedezés

Az első lépés az, hogy a Google megtalálja a weboldalt / URL, tudjon annak létezéséről. Ezt több módon tehetjük meg. Megpingeljük külső eszközökkel, vagy még jobb, ha közvetlen a Google eszközébe regisztráljunk weboldalunkat, ami a Search Console-t jelenti.

Ha ez megtörtént, így érdemes még néhány beállítást elvégezni, mint pl. a webhelytérkép feltöltése. Az eszköz rengeteg mindent figyel, érdemes ezeket kipróbálni, elemezni, a feltárt hibákat pedig javítani. Ugyanakkor lehetőség ad arra, hogy oldalunkat felfedezze a kereső.

Google Feltérképezés

Megmutattuk a techcég számára oldalunkat, tehát már tud létezéséről. Ezután jön az, hogy egy úgynevezett keresőbot végig térképezi weboldalunkat, annak URL-jeit. Ezt hívják feltérképezésnek. Ahhoz, hogy ez megtörténjen, bizonyos technikai feltételeknek teljesülnie szükséges.

Például jó, ha a linkeken, hivatkozásokon keresztül végig lehet kattintani az egész Domain-t, továbbá a feltérképezést segíti a már fentebb említett oldaltérkép helyes beállítása.

Google Indexelés

Ha feltérképezte oldalunkat a Google, akkor utána jön az indexelés. Ez azonban nem feltétlen történik meg azonnal, rengeteg tényező függvénye. Például mennyire új a weboldal, milyen fiatal, milyen látogatottsággal rendelkezik, milyen bizalmi faktora van van a kereső szemében, mennyi és milyen minőségű hivatkozások kattintanak ránk, büntetésben van-e a weboldal, stb. Ezeken felül is van bőven befolyásoló tényező, ami hatással lehet az indexelés sebességére.

Mennyi idő a Google indexelés?

Fentebb már utalás történt arra, hogy ez igen sok tényezőtől függ. Ezek alapján a indexelési idő lehet 1 perc, 1 óra, 1 nap, 1 hét, 1 hónap, vagy akár ennél hosszabb idő is. Ha minél több kedvező tényező áll rendelkezésre, annál gyorsabban történik mindez.

Sőt, érdemes kipróbálni, ha beküldjük a Google Hírek-be weboldalunkat (ehhez szintén kellenek feltételek), és rendszeresen teszünk közzé érdekes és hasznos tartalmakat, akkor viszonylag gyorsan történnek meg a különböző indexelések.

Hasonló bejegyzések